SBTV u emisiji „KLOPKA“ bavio se temom Azila za životinje na području Slavonskog Broda.

Gosti:
Dubravka Kovačević, volonter i aktivist pri udomljavanju životinja
Jasminko Kormoš Buco, uzgajivač i volonter
Dominik Maduna, osnivač centra za uzgoj i školovanje pasa pri HV
Hrvoje Mužević, uzgajivač i voditelj uzgoja sportskih pasmina pri KU „Brod“
Dalibor Bosnić, uzgajivač
Nina Maslovarić, uzgajivač

Osim o azilu za napuštene razgovaralo se o uzgoju, odgovornom vlasništvu,
neplanskom uzgoju i naposlijetku i udomljavanju pasa.

HRT / emisija: "Dobar dan, Hrvatska", datum objave 14.02.2018.
Prava: Hrvatska Radio Televizija

Nekoliko mjeseci nakon donošenja novog Zakona o zaštiti životinja provjeravamo kako izgleda provedba u praksi. Veliku buru podigla je najavljena odluka grada Čakovca o obvezi kastracije svih pasa.
Gosti u studiju:
gđa. Dijana Tomašegovic Tomić, tajnica Retiver Kluba Hrvatske
gđa. Branka Buković Rošić, uprava za veterinarstvo
gdin. Bojan Mataković, tajnik Hrvatskog Kinološkog Saveza
gdin. Luka Oman, Prijatelji Životinja
+ izjave:
gđa. Dora Perši, Udruga za dobrobit i zaštitu životinja Indigo
gđa. Aleksandra Hampamer, Azil Čakovec

S velikim veseljem ponosno objavljujemo da je danas, ‪7. studenog 2017. godine‬ na Generalnoj skupštini FCI-a u Leipzigu, nakon 10 godišnjeg provizornog priznanja, bosansko hercegovačko hrvatski pastirski pas tornjak definitivno priznat kao pasmina.

Čestitamo svim vlasnicima i uzgajačima tornjaka i zahvaljujemo brojnim generacijama kinologa koji su pred više od 45 godina krenuli u borbu protiv izumiranja ove prekrasne pasmine kroz kontrolirani uzgoj u čistoj krvi.

Na Svjetskoj izložbi koja se održava u Leipzigu tornjaci će se izlagati ‪u nedjelju, 12.11.‬ Obzirom da je izložba od naših krajeva udaljena 1.000 kilometara prijavljeni broj tornjaka (34) je respektabilan. Jedna ženka i jedan mužjak među njima bit će zauvijek upisani u našu kinološku povijest kao prvi psi koji su osvojili CACIB kandidaturu.

(preneseno sa hks.hr)