Dana 6. kolovoza 1967. godine održana je u Slavonskom Brodu osnivačka skupština Kinološkog društva Slavonski Brod na kojoj je društvo osnovano i prihvaćena su društvena pravila.

Osnivači su bili:
Vrlazić Josip, Slavonski Brod
Pavičić Ivan, Brodski Stupnik
Digoš Slobodan, Slavonski Brod
Madžar Valentin, Brodski Stupnik
Filipović Marko, Vrpolje
Mikuš Franjo, Vrpolje
Štević Gjuro, Donja Bebrina
Rečić Marko, Sredanci
Grgurević Branko, Završje
Lazarić Josip, Slavonski Brod
Baričević Zvonko, Slavonski Brod
Breslauer Dragan, Slavonski Brod

On August 6, 1967, the founding assembly of the Slavonski Brod Kennel Club was held in Slavonski Brod where society was founded and social rules were adopted.

The founders were:
Vrlazić Josip, Slavonski Brod
Pavičić Ivan, Brodski Stupnik
Digoš Slobodan, Slavonski Brod
Madžar Valentin, Brodski Stupnik
Filipović Marko, Vrpolje
Mikuš Franjo, Vrpolje
Štević Gjuro, Donja Bebrina
Rečić Marko, Sredanci
Grgurević Branko, Završje
Lazarić Josip, Slavonski Brod
Baričević Zvonko, Slavonski Brod
Breslauer Dragan, Slavonski Brod

Društvo je osnovano u svrhu unapređenja lovne kinologije na našem području i pružanje pomoći lovcima oko nabave i uzgoja čistokrvnih lovnih pasa prijeko potrebnih u lovu.

Kinološka udruga «Brod» Slavonski Brod započela je sa 1967, danas broji osamdesetak članova, te se taj broj konstantno povećava. Naši članovi postižu značajne rezultate na raznim kinološkim manifestacijama, kako u zemlji tako i u inozemstvu.

Sastanci kinološke udruge održavaju se svakog ponedjeljka od 18 sati po zimskom vremenu i 19 sati po ljetnom vremenu.

Predsjednik Udruge: Miroslav Dudrak
Tajnik Udruge: Ana Dudrak

The Club was founded for the purpose of improving canine hunting activities in our area and providing assistance to hunters in the process of purchase and breeding purebred hunting dogs that are needed for hunting.

Kennel Club "Brod", Slavonski Brod, has begun its existence in 1967. and today it has approximately eighty members, but the number is constantly increasing. Our members achieve significant results at various canine events, in the country and abroad.

Meetings of the Kennel Club "Brod" are held every Monday from 18 pm in the winter time and 19 pm in the summer time.

President of the Kennel Club: Miroslav Dudrak
Secretary of the Kennel Club: Ana Dudrak